.

202 Парчиња Нокти Брусење Бендови Маникир Вежба Во Собата, Вежба Брусење Бенд, Вклучуваат 200 Парчиња 4 Боја 80 120 150 240 Ронки Ноктите Дизајн Брусење Бендови со 2 Парчиња 3/

202 Парчиња Нокти Брусење Бендови Маникир Вежба Во Собата, Вежба Брусење Бенд, Вклучуваат 200 Парчиња 4 Боја 80 120 150 240 Ронки Ноктите Дизајн

DEN 127.84

Стока
Достапно е за нарачката

Висока цврстина и абразивна отпорност : лентите за брусење се направени од цврст и сигурен материјал, со висока цврстина и абразивна отпорност што нема да се распаднат или скршат додека користите, доволно цврсти за долго време за употреба, идеални за салон за нокти или домашна употреба, исто така може да се нанесат за природни нокти, како и вештачки нокти, заштедувајќи време и напор Доволно количество и 4 бои : вкупно 200 парчиња ленти за брусење нокти во пакување, обезбедени се 4 различни гриз и 4 бои, вклучувајќи 50 парчиња за 80 ронки( кафеава), 50 парчиња за 120 ронки (темно сина), 50 парчиња за 150 ронки (бела), 50 парчиња за 240 ронки (црна), исто така, вклучува 2 парчиња стандардни дупчалки за нокти; сеопфатен комплет ќе ги исполни вашите различни барања. Мерење : надворешен дијаметар : 1/ 4 инчи, внатрешен дијаметар : 1/ 2 инчи (дијаметар на лентите), одговара на повеќето 3/ 32 инчи машина за вежбање нокти на стеблото, која е погодна за мелење, измазнување и полирање за сите уметности на ноктите, како и отстранување на кутикулите. Пренослив дизајн и лесен за употреба : преносливите и лесни ленти за брусење со ситно ронки се лесни за носење и ви овозможуваат да правите уметнички дела за нокти во секое време насекаде, идеални за спа или личен маникир; Изборот на лента на место над битот за мандрела и нежно притиснете на површината на креветот, исто така е погоден за почетници. Опсег на примена : комплет дупчалки за датотеки за нокти може да се нанесат за гравирање, мелење, рутирање, брусење, лак за нокти, отстранување на лак и така натаму; исто така убав подарок за вашите женски пријатели, уживајте во среќното време со пријателите и сестрите за да нанесете нокти дома. 200 Парчиња нокти брусење бендови песок ноктите битови ноктите датотека брусење бендови за акрилни нокти маникир вежба битови во собата, 80/ 120/ 150/ 240 ронки за брусење со 2 парчиња дупчалки за нокти И 1 кутија Издржлив материјал : лентите за брусење На Ноктите се направени од издржлив материјал, кој нема да се распадне за време на употребата, идеален за отстранување на гел-лак, поли гелови за нокти и ронки, исто така, беспрекорно ги сече ноктите.

Особините