.

Супер Силна N52 Неодимиум Магнет 3X 1/2 x 1/2 NdFeB Блок, Најсилниот во Светот &засилувач; Најмоќните Ретки Земјени Магнети Со Применети Магнети

Супер Силна N52 Неодимиум Магнет 3X 1/2 x 1/2 NdFeB Блок, Најсилниот во Светот &засилувач; Најмоќните Ретки Земјени Магнети Со Применети Магнети

DEN 0.33

Стока
Достапно е за нарачката

Применети Магнети Супер Силен Неодимиумски Магнет е еден од најсилните и најмоќните магнети за ретки земји во светот Ние го произведуваме секое парче во најсовремените капацитети за Производство На Магнети сертифицирани ОД ИСО за да обезбедиме максимален квалитет. СИЛЕН-Вклучува 1 Неодимиум Блок Од Магнет Од Ретка Земја со неверојатна Магнетна Енергија N52, посилна Од N50, N48, N45, N42, N40, N38, N35 и неверојатни 10x Посилни од најсилниот керамички магнет. Моќни Применети Магнети Ретки Земјени Неодимиумски Магнети имаат проценета сила на влечење од 65 килограми. и се обложени со троен слој (никел-бакар-никел) за максимална издржливост и заштита од корозија. КОРИСНО-Користете го вашиот магнет за ретка земја за речиси се, вклучително и наоѓање столпчиња во вашиот ѕид, повторно магнетизирање на стари магнети, разни проекти и презентации, образование и многу повеќе. НАСА дури ги користи Наorationерите За Истражување На Марс!. ГАРАНТИРАНО ЗАДОВОЛСТВО-уверени Сме дека ќе ви се допаднат Нашите Неодимиумски постојани магнети, поради што сме среќни да вклучиме 100% задоволство, 30-дневна гаранција со вашата неодимиумска нарачка. НАЈСИЛНИОТ Магнет Во Светот Супер Силната Неодимиумска Магнетна Лента Со Применети Магнети е исклучително моќна и изградена да трае. Дизајниран е и произведен според строги, високи стандарди за квалитет користејќи ја најновата технологија за да се осигурате дека ќе го добивате најдобриот Неодимиумски Магнет секој пат. НЕВЕРОЈАТНА Јачина НА НЕОДИМИУМ Применетите Магнети Неодимиум ретки земјени магнети се всушност 10 пати посилни од најсилните керамички магнети! Со оценка N52, секој магнет пакува огромен удар со магнетна енергија и ќе трае вечно при нормална употреба. За разлика од повеќето други видови магнети, Применетиот Магнет Неодимиум е многу отпорен на демагнетизација и нема да ја изгуби својата магнетизација околу другите магнети или ако падне. НЕОДИМИУМСКИ КАРАКТЕРИСТИКИ и Спецификации Применетите Магнети Неодимиумски Магнети Со Ретка Земја (познати и Како Нео, Ндфеб, НИБ или Супер Магнети) се : Магнетизирани аксијално преку дебелината од 1/2" со столбови на долгите рамни површини.

Особините