.

J&засилувач; D XLR до 3,5 mm Микрофон Кабел, ПВЦ Школка XLR Женски до 3,5 mm 1/8 инчен TRS Машки Избалансиран Кабел XLR НА TRS 1/8 инчен Адаптер ЗА DSLR Камера, Компјутерска Звучна Карти?

J&засилувач; D XLR до 3,5 mm Микрофон Кабел, ПВЦ Школка XLR Женски до 3,5 mm 1/8 инчен TRS Машки Избалансиран Кабел XLR НА TRS 1/8 инчен Адаптер

DEN 569.60

Стока
Достапно е за нарачката

Избалансиран 3ПИНСКИ XLR женски до 3,5 mm TRS стерео кабел погоден за поврзување на стерео XLR микрофон со уреди со 3,5 mm порта( како што се дигитална камера, SLR камера или компјутерска звучна картичка); Забелешка : Ова не е Мини XLR Конектор Одличен Звук : позлатени метални конектори отпорни на Корозија што го прават звучниот сигнал да се пренесува со минимална загуба на сигналот при користење ве молиме проверете дали е вклучен во приклучокот за влез на микрофонот на уредот, а не во приклучокот за излез на звучникот. XLR До СТЕРЕО Аудио : Обезбедува лесен начин за пренос на сигнал од 3,5 mm 1/8 инчен TRS приклучок на професионални УРЕДИ СО ОВОЗМОЖЕН XLR; ако има само еден комбо приклучок, овој приклучок може воопшто да не работи (Забелешка : Ако планирате да користите кондензаторски микрофон, проверете дали видео камерата обезбедува фантомска моќност или микрофонот има вградена батерија).

Особините