.

Глобална ракавица 303RV Висе Грипстер гумена ракавица, работа, екстра голема, сина/црна

Глобална ракавица 303RV Висе Грипстер гумена ракавица, работа, екстра голема, сина/црна

DEN 5246.88

Стока
Достапно е за нарачката

Snug Fit со затворање на велкро Поли памучна обвивка за удобност. Обезбедена гумена дланка за дополнителен зафат. Одлична индустриска и механичка ракавица за сите видови на ракување со материјали. Сина и црна боја. Глобална ракавица Поликонтон беспрекорна лагер, гравирана гумена дланка. Затворање на кука и јамка велкро за одлично вклопување. Извонредна моќност за зафаќање и подобро абење од ракавици од механичар за дел од трошоците. Сигурно вклопување и сигурен зафат значи помалку лизгање и шанса за повреда. Одлична индустриска и механичка ракавица за сите видови на ракување со материјали. Совршено за секоја апликација за која е потребно вклопување во прилог, како што се алатки за ракување или мали делови. Сина и црна боја. Дополнителна голема големина. Liveивееме во ера каде што безбедноста има уште поголем приоритет од порано и разбираме дека ве стававте вас и вашите колеги да бидат безбедни на најголем приоритет. Тоа е и наша загриженост. Секоја ракавица, пар очила или продаден елек доаѓа со највисоки стандарди во производството. Ние се консултираме со професионалци од полињата што нашите производи се наменети за да се обезбеди дека тие нудат максимална удобност, издржливост и ниска цена. Ние секогаш сме во потрага по трендови, технологии или измени што можеме да ги донесеме до вас и вашиот бизнис или вашиот дом, така што ништо не доаѓа помеѓу вас и вашето здравје, безбедност или работа. Не треба да се грижите за работите што можат да се избегнат. Глобалната ракавица се стреми да има само производи супериорни во безбедноста, туку и без жртвување на удобност или ефективност. Не ризикувајте ја безбедноста на очите со очила што нема да издржат на работата. Безбедносните очила на Bullhead ги надминуваат стандардите ANSI Z87.1-2015, што значи дека можат да издржат до 6 пати поголема енергија од оние што минуваат на тестирањето ANSI Z87. Безбедносните леќи на Bullhead ќе ве одржуваат заштитени додека сте на терен, на работното место или во дворот. Изберете безбедносни очила на Bullhead, исто така, ги исполнуваат воените спецификации за влијанието на балистичката фрагментација. На сликата : Безбедносни очила за мечеви. Без разлика дали ќе работите во фабриката или на улица со зафатен сообраќај, елементите на глобалните ракавици ќе имаат сè што ви треба за работата без разлика дали треба да останете суви, осветлени или топло.

Особините