.

Тркалезен растојание, не'рѓосувачки челик, пасиват, 10 големина на завртки, 1/2 инчен ОД, должина на телото од 7/16 инчи, неоткриен

Тркалезен растојание, не'рѓосувачки челик, пасиват, 10 големина на завртки, 1/2 инчен ОД, должина на телото од 7/16 инчи, неоткриен

DEN 0.67

Стока
Достапно е за нарачката

Споредете со : RAF : 1220-10-SS-0 и AMATOM : 9258 SS194 Цилиндричен, неоткриен, механички уред. Се користи за да се одржат две компоненти на дадено растојание едни од други. Тркалезните растојанија се најчеста форма, што се користат првенствено во барањата за минимален простор за дозвола. Алуминиумот е популарен по својата мала тежина/ сила компромис. Тој е не-магнетски, добро функционира на тешки температури и има изолациски својства. Најлон е добар изолатор и има мазност на површината што нема да ја разгали изолацијата на жиците што се фаќаат против неа. Месингот се користи во правење висококвалитетни растојанија. Тој е спроводлив, се спротивставува на корозијата и е не-магнетна. Тој е поскап и потежок од алуминиум и обично е позлатен цинк или никел. Не'рѓосувачки има предности на месинг, но има супериорен отпор на корозија и хемиски гасови. Челикот се користи во апликации кои бараат поголема јачина, но тој е потежок од алуминиум и не се спротивставува на корозијата како алуминиум, месинг или не'рѓосувачки.

Особините