.

Долги бајки светла приклучок во 165 метри 500 LED, стабилно на бакарни жица Божиќни жици светла, водоотпорни затворени жици на жици за спална соба Денот на благодарност?

Долги бајки светла приклучок во 165 метри 500 LED, стабилно на бакарни жица Божиќни жици светла, водоотпорни затворени жици на

DEN 176.00

Стока
Достапно е за нарачката

Не обидувајте се да ги исечете или проширите светлата на жицата, но кабелот за напојување може да се намали и прошири Не ја ветерте бакарната жица премногу цврсто на металниот материјал за да избегнете краток спој и не завиткајте на остри работи. Не правете премногу сила да ја повлечете бакарната жица или да се преклопите назад и да ја свиткате истата точка постојано, во спротивно, жицата може да се скрши. Обидете се најдобро да избегнете мешаница на затегнување кога инсталацијата или складирањето. Материјал : бакар. Боја на жица : боја на бакар. LED износ : 500 парчиња. Простор за LED сијалица : 4 инчи / 10см. Енергија на изворот на светлина : околу 3 W. LED светлосна боја : разнобојно. IP рејтинг на стринг -светлата : IP65. Влезен напон : AC 100-240 V. Работен напон : DC 15 V. Излезна струја : 300m A. IP рејтинг на адаптерот : IP44. Должина на адаптерот : 7,5ft / 2. 【Ултра долга самовила светлина 165 ft Божиќни светла доаѓаат со 3-бакарна жица и 500 светли мали деликатни LED диоди. Свитната бакарна жица е доволно тенка, но доволно издржлива и може лесно да се свитка на која било форма на растението, спалната соба, кутијата за прикажување, wallидот, таванот, прозорецот, дрвото, задниот двор. 【Водоотпорни електрични бајки светла】 И светлата за капки на росење и контролорот се IP65 водоотпорни можат да се користат за затворен декор на градина, внатрешен двор, палуба, забава, малите бајки светла можат да создадат starвездена ноќна визуелна за Божиќ, Ноќта на вештерките, Денот на Валентини . Безбедно за употреба : Приклучокот во водоотпорен адаптер IP44 е загарантиран со сертификација на ETL и безбеден за употреба. Бакарната жица на мини -жиците светла е обложена со емајл, што ја прави добро изолирана и нема да се прегрее по долгогодишна употреба. Ве молиме, бидете сигурни дека користењето на нив како декоративни светла за собна декор на девојчиња, момчиња, тинејџери или стари мажи. Забелешка : Оваа светла на светулката е стабилна и се напојува со адаптер за наизменична струја, без далечински, без режим на трепкање. Пакет : Долгите светла на жицата се качуваат на ѓубре со цел да се избегнат жиците да се заплеткаат кога ќе се обесат. Гаранција : Ние нудиме 1-годишна гаранција, PLS не се двоуми да не контактирате преку порака за какви било прашања пред нарачката или прашањата по нарачката, ние ќе ви одговориме со задоволни решенија во рок од 24 часа. 【Ултра долга самовила светлина 165 ft Божиќни светла доаѓаат со 3-бакарна жица и 500 светли мали деликатни LED диоди. Свитната бакарна жица е доволно тенка, но доволно издржлива и може лесно да се свитка на која било форма на растението, спалната соба, кутијата за прикажување, wallидот, таванот, прозорецот, дрвото, задниот двор.

Особините