.

Заштитна кутија силиконска обвивка за слушалките на Oculus Quest 2 VR

Заштитна кутија силиконска обвивка за слушалките на Oculus Quest 2 VR

DEN 1.33

Стока
Достапно е за нарачката

Обезбедете подобра заштита : Заштитниот случај може да ги заштити вашите слушалки на Oculus Quest 2 од случајно оштетување и тој е дизајниран со еластични испакнатини за да се минимизира штетата предизвикана од спуштањето Дисипација на топлина : Заштитниот силиконски капак се вентилира во 4 клучни парчиња за да се осигура дека дисипацијата на топлина нема да се меша во вашето искуство со игри. Премиум материјал : Материјалот е изработен од мек силикон, висок квалитет/пријателски за кожата, лесен и мек. Безбеден и хигиенски, не-иритирачки на кожата. Брзо чистење : Заштитното покритие е изработено од еко-пријателски силика гел, доказ за пот, спречување на истекување на светлина и може да се мие во вода и машина за миење садови. Наменето за Oculus Quest 2 : Прецизно направена и исечена за вашите слушалки. Лесен за употреба и отстранување, погоден за вашата VR опрема.

Особините