.

Стандардни икони за мажи на арената, пливање брифи со цврст костим за капење

Стандардни икони за мажи на арената, пливање брифи со цврст костим за капење

DEN 1.00

Стока
Достапно е за нарачката

100% полиестер Полиестерска обвивка. Повлечете го затворањето. Само миење на рацете. Стилската и екстремно издржлива арена пливање брифираат цврсти од колекцијата на икони „Арена“ се дизајнирани за редовни пливачи; Високо-отпорна на хлор Max Life Eco ткаенина со интегрирана заштита UPF50+ UV е исклучително брзо сушење и долготрајна. Оваа еколошка еволуција на ткаенината на арената Max Life содржи најмалку 50% рециклиран полиестер, добиен од шишиња за миленичиња; Покрај тоа, процесот на производство на ткаенината беше оптимизиран за да заштеди енергија, да ги намали емисиите на CO² и да ја минимизира употребата на вода. Опремен со предна обвивка за дополнителна удобност; Прилагодливото внатрешно влечење гарантира одлично вклопување. Автентичен стил ги комбинира тековните трендови со арената спортско наследство од 1973 година; Трендовски дизајн е инспириран од класичниот тим на Арената. Страна должина : 7см. Стилската и екстремно издржлива арена пливање брифираат цврсти од колекцијата „Арена икони“ се дизајнирани за редовни пливачи. Високо-отпорна на хлор Max Life Eco ткаенина со интегрирана заштита UPF50+ UV е исклучително брзо сушење и долготрајна. Оваа еколошка еволуција на ткаенината на Arena-Max Life содржи најмалку 50% рециклиран полиестер, добиен од шишиња за миленичиња. Покрај тоа, процесот на производство на ткаенината беше оптимизиран за да заштеди енергија, да ги намали емисиите на CO² и да ја минимизира употребата на вода. Опремено со предна обвивка за дополнителна удобност.

Особините