.

Kus 52mm Универзален 12V DC напонски метри Волтметри мераат водоотпорни 8-16V за RV автомобил брод јахти автоматски камион

Kus 52mm Универзален 12V DC напонски метри Волтметри мераат водоотпорни 8-16V за RV автомобил брод јахти автоматски камион

DEN 319.84

Стока
Достапно е за нарачката

【Лесна инсталација】 Дупка со димензија од 52мм (2 ") и длабочина од 55мм (2-3/16") на контролната табла или дополнителен држач за мерач Инсталација на стилот на завртки. 【Сеопфатен опсег за означување】 8-16 V со црвено или жолто осветлување. 【Широк работна состојба】 12 VDC работен напон. Напони повисоки или пониски, опсегот на работа може да ги оштети електронските компоненти. 【Цврст материјал од 316 фунти од не'рѓосувачки челик со засилено конвексно стакло со двојно слој. IP67 водоотпорен и изолиран степен. Работете до 1м под вода. 【Пакет вклучува】 1 × волтметар, 1 × конектор кабел, упатство за инсталација од 1 ×. 【Лесна инсталација】 Дупка со димензија од 52мм (2 ") и длабочина од 55мм (2-3/16") на контролната табла или дополнителен држач за мерач. Инсталација на стилот на завртки. 【Сеопфатен опсег за означување】 8-16 V со црвено или жолто осветлување. 【Широк работна состојба】 12 VDC работен напон. Напони повисоки или пониски, опсегот на работа може да ги оштети електронските компоненти. 【Цврст материјал од 316 фунти од не'рѓосувачки челик со засилено конвексно стакло со двојно слој. IP67 водоотпорен и изолиран степен. Работете до 1м под вода.

Особините