.

Лишаленд Машка Мерино волна од волна, ловечки слој на врвот на камо кошулите

Лишаленд Машка Мерино волна од волна, ловечки слој на врвот на камо кошулите

DEN 1135.84

Стока
Достапно е за нарачката

100% мерино волна Повлечете го затворањето. 100% 260gram 18,5 микрони Дополнителен фино мерино волна основна слој за висока изолација на мансарда и управување со влага. Ергономска манжетна со јамки со палецот, до слојот на базата на кожата, чиста ткаенина од волна од мерино, лесна и топла, најдобра за лов. Мерино волна е тивка, термо регулира и без мирис, што го прави основниот слој задолжително парче за секој сериозен ловец кој бара предност во задниот дел или треска. Упатства за нега : Оваа 100% чиста волна од мерино. Не изберете, 30 многу благи, не сувајте суво, железо максимална топлина 110, не исушете чиста, измијте со слични бои. Затоа што е направено во планините отколку во петрохемиска лабораторија. Тоа е природно обновливо, рециклирано. 100% 260gram 18,5 микрони Дополнителен фино мерино волна основна слој за висока изолација на мансарда и управување со влага. Ергономска манжетна со јамки со палецот, до слојот на базата на кожата, чиста ткаенина од волна од мерино, лесна и топла, најдобра за лов.

Особините