.

Чорапови за компресија на хикопроот за циркулација на жени и мажи 15-20 ммхг за атлетика кои управуваат со медицински сестри патувања за бременост

Чорапови за компресија на хикопроот за циркулација на жени и мажи 15-20 ммхг за атлетика кои управуваат со медицински сестри

DEN 175.84

Стока
Достапно е за нарачката

✔ Удобно : Нашите чорапи за компресија се многу меки и дишат Во исто време, тие обезбедуваат добра поддршка, удобност и олеснување без да ја загрозат вашата подвижност. ✔ Ефективна компресија : Нашите чорапи за компресија (15-20 mm Hg) се препорачуваат од преферирани од обучувачи. Компресивните чорапи можат ефикасно да им помогнат на мускулите да се опорават и да ја промовираат циркулацијата на крвта. Без разлика дали сте спортист, медицинска сестра, наставничка, екипаж на летање, рецепционер, канцелариски работник, бремена, мајка, стари лица, нашите чорапи се универзално погодни за целата работа. ✔ Ергономски дизајн : Компресивните чорапи се ергономски дизајнирани да се вклопат совршено со нозете и нозете, исто така лесно да се стават и исклучат. Компресивните чорапи овозможуваат поголем притисок врз глуждот отколку на телето, со цел подобро да се промовира циркулацијата на крвта, да се промовира испорака на кислород на мускулите и да се намали отокот. ✔ Повеќекратни избори : Различни бои и 3 големини можат да се комбинираат по своја волја. Три големини го прават вашиот избор пообемен и можете да купите чорапи за компресија кои се посоодветни за вас. ✔ Гаранција за задоволство : Нашите чорапи за компресија се одлични подароци за спортисти, тркачи, фанатици за вежбање, канцелариски работници, велосипедизам, алпинист. Вашето задоволство е наша најголема потрага. Секоја несовршеност е гаранција за целосна наплата или размена. Компресивните чорапи овозможуваат поголем притисок врз глуждот отколку на телето, со цел подобро да се промовира циркулацијата на крвта, да се промовира испорака на кислород на мускулите и да се намали отокот.

Особините