.

Ringside Curved Boxing MMA Punch Mitts Red, 10,5 “

Ringside Curved Boxing MMA Punch Mitts Red, 10,5 “

DEN 639.84

Стока
Достапно е за нарачката

Овие кривини за закривување на фокус се чувствуваат како природно продолжение на рацете со нивниот аголен дизајн и мала тежина Mitts на целната обука се изработени од трајни лесни за чистење на синтетичка кожа и се со големина од 10,5 "x 7,5" x 5,5 ". Овој пар е комплетен со затворање на кука и јамка за оптимална безбедност за поддршка на зглобот и лесно може да се вклучи и се исклучи . Совршен тренер митс за боксот, ММА, Муај Тајланд и партнерите контакти со спортски спортисти исто така да вежбаат различни удари и работи за нозе. Завршете ја вашата куќа или комерцијална теретана со соодветна опрема за обука за борба за да ги подготвите вашите спортисти во форма и конкуренција подготвени. Овие заоблени Митките за фокусирање на удар се чувствуваат како природно продолжение на рацете со нивниот аголен дизајн и мала тежина. Подложната подлога за обука се изработени од трајни лесни за чистење на синтетичка кожа и се со големина од 10,5 "x 7,5" x 5,5 ". Овој пар е полн со затворање на кука и јамка за оптимална безбедност за поддршка на зглобот и лесно се вклучува и исклучува. Совршен тренер Митс за бокс, ММА, Муај Тајланд и спортски спортисти контактираат со спортски спортови, исто така, да вежбаат најразлични удари и работи за нозе. Пополнете ја вашата дома или комерцијална салата со соодветна опрема за обука за борба за да ги подготвите вашите спортисти во форма и конкуренција.

Особините