.

52мм макро обратна леќа за монтирање на адаптер за адаптер за канон EOS EF камера 6D 70D

52мм макро обратна леќа за монтирање на адаптер за адаптер за канон EOS EF камера 6D 70D

DEN 3.33

Стока
Достапно е за нарачката

Прстен за адаптер за адаптер за филтрирање од 52мм до EOS, и за канон EOS 1 D, 1 DS, Mark II, III, IV, 1 DC, 1 DX, D30, D60, 10 D, 20 D, 20 DA, 30 D, 40 D, 50 D, 60 D, 60 DA, 60 DA, 5д, Марк II, Марк III, 7d, T1, T1i , 【Висок квалитет】 Професионално производство, исклучителна изработка, овој адаптер за леќи на фотоапаратот е изработен од висококвалитетна алуминиумска легура, трајна, не деформација, исто така со отпорна на корозија и сјајно. : Црн дел процес на тврда оксидација. 【Единствениот дизајн】 Амопофо Обратниот прстен за монтирање ви овозможува да монтирате леќи за монтирање со нишка за филтрирање од 52мм до камера од серија на Canon EOS. Покрај тоа што ќе направите финансиска смисла, ова ви овозможува да ги користите вашите омилени леќи низ различни платформи за камера, прстенот за обратниот монтажа е дизајниран да се вклопи безбедно на леќите, но сепак може лесно да се отстрани кога не е потребно. 【Suitale за】 Canon EOS 1 D, 1 DS, Mark II, III, IV, 1 DC, 1 DX, D30, D60, 10 D, 20 D, 20 DA, 30 D, 40 D, 50 D, 60 D, 60 DA, 5 D, MARK II, MARK III, 7 D , Rebel XT, Xti, Xsi, T1, T1i, T2i, T3, T3i, T4, T4i, C300, C500 поставува какви било леќи со Ø 52mm филтер за филтрирање на камерата Canon EOS-серија. Прстен за адаптер за адаптер за филтрирање од 52мм до EOS, и за канон EOS 1 D, 1 DS, Mark II, III, IV, 1 DC, 1 DX, D30, D60, 10 D, 20 D, 20 DA, 30 D, 40 D, 50 D, 60 D, 60 DA, 60 DA, 5 D, Mark II, Mark III, 7 D, T1, T1 I, T2 I, T3, T3 I, T4 DETALING INFORCITE LENS MACRO REVERCE ADAPTER RING користејќи ултра прецизност CNC машински алати, софистициран материјал, висок интензитет, стабилност на добра операција Опис на производот за стабилност 52mm до EOS леќи Макро-обратен адаптерски прстен до Канон EOS-серија камера со помош на овој обратен адаптер може да добие макро снимање со многу добар квалитет со вашиот леќа Овој адаптер ви овозможува реверзно да прикачите филтер од 52мм навој со навој со автоматска дијафрагма на фотоапаратот Canon EOS-серија, автоматско за фокусирање или фокусирање или фокусирање или фокусирање или фокусирање или фокусирање или фокусирање или фокусирање или фокусирање или Сите други автоматски функции нема да работат правилно додека го користите овој адаптер што можете само за да се фокусирате на рачен режим направен од метална боја : црна компатибилна со : Canon EOS 1 D, 1 DS, Mark II, III, IV, 1 DC, 1 DX, D30, D60, 10d, 20d, 20da, 30d, 40d, 50d, 60d, 60da, 5d, Mark II, Mark III, 7d, Rebel XT, Xti, Xsi, T1, T1i, T2i, T3, T3i, T4, T4i, C300, C500 Монтира какви било леќи со нишка за филтрирање од 52мм на Канон ЕОС-серија на пакетите на пакетите : 52мм до EOS Обратно монтирање на прстенот x 1pcs.

Особините