.

Силиконски мувла за силиконски калап, занаетчиски силиконски сапун, занаетчиски мувла DIY рачно изработен сапун од сапун - Најдобри подароци за рачно изработени DIY

Силиконски мувла за силиконски калап, занаетчиски силиконски сапун, занаетчиски мувла DIY рачно изработен сапун од сапун - Најдобри

DEN 111.84

Стока
Достапно е за нарачката

Уживајте во сапун да направите дома - големата силиконска сапун мувла е симпатична и практична; Калапот за сапун има шуплини со уникатни обрасци што ќе направат убав дизајн на вашиот сапун Безбеден материјал - сапун со ладен процес на сапун е изработен од висококвалитетен силикон, што е оценка на храна, топлина и отпорна на ладна, флексибилна, но доволно цврста за да служи подолго време. Многу употреба - безбедно е да се користат овие украсни калапи за сапуни не само како калапи за сапуни за бања или калапи за лосиони за тело, туку и како калапи од џело, калап за силиконска торта. Лесна за употреба - флексибилност и нелеплива површина на калапите за правење сапун обезбедуваат многу лесно отстранување на обликуваниот сапун или десерт; Силиконските калапи се исто така лесни за чистење и складирање. Најдобрата идеја за рачно изработени подароци - фиоката за силиконски сапун и прекрасен дизајн на овој калап може да послужи како крајниот подарок за секоја креативна личност чие омилено хоби е правење сапун. Уживајте во сапун да направите дома - големата силиконска сапун мувла е симпатична и практична; Калапот за сапун има шуплини со уникатни обрасци што ќе направат убав дизајн на вашиот сапун. Безбеден материјал - сапун со ладен процес на сапун е изработен од висококвалитетен силикон, што е оценка на храна, топлина и отпорна на ладна, флексибилна, но доволно цврста за да служи подолго време. Многу употреба - безбедно е да се користат овие украсни калапи за сапуни не само како калапи за сапуни за бања или калапи за лосиони за тело, туку и како калапи од џело, калап за силиконска торта. Лесна за употреба - флексибилност и нелеплива површина на калапите за правење сапун обезбедуваат многу лесно отстранување на обликуваниот сапун или десерт; Силиконските калапи се исто така лесни за чистење и складирање. Најдобрата идеја за рачно изработени подароци - фиоката за силиконски сапун и прекрасен дизајн на овој калап може да послужи како крајниот подарок за секоја креативна личност чие омилено хоби е правење сапун. Дали сте уморни од оние традиционални сапуни со многу вештачки состојки и барате домашен сапун што правеше материјали за да создадете свој природен сапун? Можеби правењето сапун е вашето ново креативно хоби и барате нова интересна форма или шема на сапун? Можеби само сакате да направите ефтин, но навистина симпатичен домашен подарок за вашите најблиски или пријатели? Горди сме да ви го претставиме сапун од силиконски калап Yataosun.

Особините