.

Дијамант Божиќ Лажни Нокти Целосна Покривка Долг Ковчег Притиснете На Ноктите Со Лепак За Жени И Девојки Нокти Уметност 24 парчиња

Дијамант Божиќ Лажни Нокти Целосна Покривка Долг Ковчег Притиснете На Ноктите Со Лепак За Жени И Девојки Нокти Уметност 24 парчиња

DEN 1.00

Стока
Достапно е за нарачката

Различни големини : 24 парчиња притиснете на ноктите со 12 големини за да изберете, секоја големина има 2 парчиња, соодветна големина што одговара на прстите на повеќето луѓе Дизајн : лажните нокти се дизајнирани со дијамант ,снегулка, што ги прави вашите нокти поелегантни и шармантни. Висок квалитет : СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, безбеден и нетоксичен материјал без чуден мирис, издржлив за употреба и удобен на прстите. Едноставна операција : овој вид на целосни нокти за покривање лесно се сечат,нанесуваат,неизбледуваат боја без одвојување или ленти.Убавата декорација може да ги направи ноктите поприродни. Повеќекратна примена : лажните нокти се одлични за учениците во сите фази,погодни за салони за нокти и самостојна уметност за нокти дома, лесни за отстранување,кои се прекрасни подароци за вашата сопруга,девојка,мајка или сестри,како и одлични за забави,свадби,костими,Ноќта на Вештерките,Божиќ итн. Тип На Информации за производот : Лажни нокти/Притиснете На Ноктите Нови Со Висококвалитетен Материјал : Вклучен Е Пластичен Пакет ABS : 24 парчиња Лажни Нокти со 1g лепак+1 парчиња мала датотека за нокти Како Да Работите? 1.Нежно тријте ги парчињата нокти со стапче за нокти за да ги отстраните површинските кутикули, исплакнете ги и одржувајте ги ноктите чисти и суви 2.Изберете ја големината што најмногу одговара на вашите нокти, земајќи соодветна количина лепак или бесплатен лепак за желе во внатрешноста на избраната плочка за нокти 3.Притиснете ги лажните нокти на сопствените нокти и држете ги 30 секунди.

Особините