.

Кратор Црна &засилувач; Јасно Фарови Фаринг Шофершајбната Компатибилен Со Кавасаки Вулкан Класичен Обичај 900

Кратор Црна &засилувач; Јасно Фарови Фаринг Шофершајбната Компатибилен Со Кавасаки Вулкан Класичен Обичај 900

DEN 975.52

Стока
Достапно е за нарачката

Подобрете го изгледот со овој прилагоден црн фар Комбинира исклучителен стил и заштита со лесна инсталација и отстранување. Ова е визир за облекување на фаровите после пазарот. Боја : Црна Со Јасен Екран На Шофершајбната / Ветерот. Компатибилен Со Кавасаки Вулкан Класичен Обичај 900. ***Карактеристики : ***-Подобрете го изгледот со ова прилагодено облекување на црни фарови-Универзален дизајн за употреба на различни апликации-Комбинира исклучителен стил и заштита-Помалку турбуленции ја подобруваат стабилноста И перформансите и го намалуваат заморот во вашите раце, раце и гради-ова е визир за облекување на фаровите после пазарот***Спецификација : ***-Боја : Црна Со Проѕирно Шофершајбна / Екран На Ветер-Материјал : Супер Тешка Абс Пластика-Состојба : 100% Сосема Нова***опрема : ***-универзален дизајн за употреба на различни апликации***важно Ве Молиме Прочитајте : *** овие бараат изработка на сопствени Држачи за монтирање. Превртените предни краеви бараат изработка на сопствени држачи за монтирање, исто така.

Особините

***:
-Color:
Black with Clear Windshield / Wind Screen
-Material:
Super Tough ABS Plastic
-Condition:
100% Brand New
***Fitment:
***
-Universal Design for use on Various Applications:
***Important Please Read:
*** These require fabrication of custom mounting brackets. Inverted front ends require fabrication of custom mounting brackets, as well. Measure the Outside Diameter of your headlight before purchasing. This fairing will fit over headlights that are 6 1/4 in diameter or less. Does not include brackets.
***Installation:
***
-This headlight fairing is a universal design and custom modifactions will be required.:
-Drilling holes in the fairing is typically needed to attach fork mounting brackets, but this will vary from model to model.:
***Package Includes:
***
-1x Headlight Fairing & Windscreen:
-Instructions and hardware not included: