.

Мачка Око Притиснете На Ноктите Кратки Квадратни Црвени Лажни Нокти Сјајна Целосна Покривка Лажни Нокти Исклучителен Сјај Дизајн Вештачки Акрилни Нокти Лепак на ?

Мачка Око Притиснете На Ноктите Кратки Квадратни Црвени Лажни Нокти Сјајна Целосна Покривка Лажни Нокти Исклучителен Сјај Дизајн Вештачки Акрилни

DEN 3.00

Стока
Достапно е за нарачката

Пакетот Содржи : ќе добиете 24 парчиња кратко квадратно притискање на ноктите во 12 големини, 24 парчиња двострани налепници за лепак, 1 парчиња датотека за нокти и 1 парче дрвен стап Носете Удобно : лажните нокти за мачкино око се дизајнирани според искривување на женските нокти. Подобро се вклопува со ноктите, изгледа поприродно и е доволно густо за да не се скрши лесно за пријатно искуство со маникир. Квалитетен Материјал : Притиснете на плоштадот за нокти се изработени со висококвалитетен еколошки акрилен материјал, нетоксичен и нежен за вашите нокти и кожа,обезбедувајќи ви убаво искуство со маникир. Лесен За Употреба : Исчистете ги ноктите, потоа изберете ја вистинската големина на лажниот шајка, залепете ја двостраната лента на ноктите и притиснете го ноктот 10 секунди. Широки Апликации : Кратките лажни нокти се погодни за забави, танци, патувања, состаноци, свадби, Денот на Вљубените, Божиќ, Ноќта на Вештерките и други прилики, исто така е добар подарок за сопруги, девојки, мајки и сестри. Опис : Количина : 24 парчиња/Дизајн на кутија : боја на француски врв : Црвена Форма : Краток Вештачки Стил На Нокти Во Форма На Квадрат : Совети За Нокти Со Целосна Покривка Како Да Се Користи : Чекор 1, полирајте ја површината на ноктите,исплакнете ги и одржувајте ги ноктите чисти и суви ; Чекор 2, Нанесете двострана налепница за нокти или само вистинската количина лепак за нокти; Чекор 3, Изберете лажни нокти со соодветна големина,Притиснете ги лажните нокти на вашите нокти и држете 20 секунди; Чекор 4, Исечете до обликот и Должината што сакате да бидат вашите нокти.

Особините