.

Шарена Еластична Еластична Лента За Плетење Со Ширина од 20 мм Со Висока Еластичност за Перики, Долна Облека, Панталони, Спортска Облека, Здолништа, Самостојни Проек

Шарена Еластична Еластична Лента За Плетење Со Ширина од 20 мм Со Висока Еластичност за Перики, Долна Облека, Панталони, Спортска

DEN 2.33

Стока
Достапно е за нарачката

Материјал : еластичната лента е изработена од полиестерски влакна; Карактеристики : еластичната лента е издржлива и лесна за прилагодување или скратување на должината што ја сакате, ви дава удобно чувство за дишење;. Бои : Имаат 8 Бои за Вашиот Избор;. Висок квалитет : плетенка еластична лента со добар квалитет растеглива, и не ја деформира својата форма лесно по истегнување или нанесување долго време;. Пакет : вклучува 1 ролна еластична калем, која е во должина од 20 метри (ако должината што ја добивате е малку пристрасност, тоа е нормално, бидејќи еластичната лента има еластичност), доволно должина за задоволување на вашите различни потреби, како што се изработка на занаети за шиење или примена на други места;. Најдобра употреба за појаси, деколте или плетење занаети. погоден за појаси, ракави, деколте, ленти за нозе, стружење и многу повеќе. Исто така, не се реализира со пирсинг на игла што го прави погоден за директна апликација на ткаенина како што е за обвивки.

Особините