.

USB 3.0 Преносни Надворешни Blu-ray Dvd Диск Плеери За Dell G7 G3 G5 15 17 Ширина 7490 7480 6420 7390 5490 6430 E7470 5590 7400 D630 D620 Лаптоп, Сино-Зраци Комбо Читач ДВД RW Режач Диск

USB 3.0 Преносни Надворешни Blu-ray Dvd Диск Плеери За Dell G7 G3 G5 15 17 Ширина 7490 7480 6420 7390 5490 6430 E7470 5590 7400 D630 D620

DEN 2.00

Стока
Достапно е за нарачката

Маитлан производи овој слот тип блу-зраци надворешен диск за двете лаптоп и десктоп Се користи НА КОМПЈУТЕР, Репродукција на Блу-зраци со целосна функција со соодветен софтвер од 3-та страна, прочитајте БД/ДВД/ЦД и напишете ДВД и ЦД. Компатибилен СО USB3. 0 и наназад компатибилен СО USB2.побрза брзина на пренос на податоци (до максимум 5 Gbps) и стабилни перформанси со силна толеранција на дефекти. Поддржува приклучок и игра, лесен за употреба. Не е потребен погон и надворешна моќност. Поддржува Windows XP/ Vista/ 7/ 8 /10 И мек ос систем. Само приклучете го во ВАШАТА USB 2.0 порта и ќе се открие уредот blu-ray. Доаѓа со стандард со копче за исфрлање, така што никогаш не треба да се грижите дали вашиот диск ќе се заглави во овој надворешен оптички диск ЦД/ДВД/БД. Дизајн на вчитување на слот, заштедете повеќе простор и спречете паѓање прашина на ласерската леќа. Тенка и лесна, нето тежина е 0,66 фунти (300гр), 0,73" (18,5 мм) во висина. Доаѓа со еден посебен USB 3.0 кабел за податоци и еден кабел за напојување. За повеќето лаптопи, уредот со блу-зраци може да работи нормално со еден кабел за податоци. Можеби ќе треба да го поврзете кабелот за напојување за да се осигурате дека работи стабилно на некои стари лаптопи. Тоа не е само блу-реј читач, туку И цд/ДВД писател / препишувач / режач за вашите компјутери. Ви дозволуваат да гледате филмови, да слушате музика, да креирате резервен диск, да инсталирате софтвер или да снимате музика/видео/диск СО ПОДАТОЦИ. Поддршка БД-Р, БД-РЕ, ДВД-РОМ, ДВД-Р, ДВД+/-R, ДВД-Р ДЛ, ЦД-Р, ЦД-РОМ, ЦД+/-W, ВЦД дискови. Ние нудиме една година по продажбата на услуги. Повеќе од десет години искуство во оптички дискови ни овозможува да имаме можност да ви обезбедиме производи со врвен квалитет и доживотна професионална технолошка поддршка.

Особините