.

Санабул Битка Фалсификувани Тајландски Стил Кик Бокс Професионални Ракавици

Санабул Битка Фалсификувани Тајландски Стил Кик Бокс Професионални Ракавици

DEN 1.33

Стока
Достапно е за нарачката

Тестирана битка : ја создадовме нашата битка фалсификувана серија имајќи го предвид сериозниот напаѓач Затоа тимските спортисти Од Санабул како борците На УФЦ Алан Оубан И Шон" Шеќер " О ' Мали ја користат нашата опрема од ден на ден за да ги подготват за битка. Технолошки Напредна. Вклопувањето е исто како и традиционалните Муај Тај ракавици, но ние користиме инженерска кожа SBL, трислојна пена во форма на рака и други модификации за да обезбедиме дополнителна удобност и издржливост. Врвен Дизајн : класична кожна ракавицаiredетска во комбинација со нов училишен дизајн. Инженерската кожа SBL го олеснува чистењето и одржувањето. Дурасофт Ударната Пена ви овозможува да исцедите повеќе енергија од ударите без да се грижите за зглобовите на прстите. Софистицираност Во Едноставност : Цврстите бои и иконското врежано лого На Санабул им даваат на овие штитници безвременски изглед кој грациозно ќе старее додека одат стотици рунди со вас. Премиум Материјал Што Добрите ќе Го Забележат : за штрајкувачите кои се грижат за деталите, ќе ја цените премиум поставата што ќе им даде подолг живот на овие ракавици. Тестирана битка : ја создадовме нашата битка фалсификувана серија имајќи го предвид сериозниот напаѓач. Затоа тимските спортисти Од Санабул како борците На УФЦ Алан Оубан И Шон" Шеќер " О ' Мали ја користат нашата опрема од ден на ден за да ги подготват за битка. Технолошки Напредна. Вклопувањето е исто како и традиционалните Муај Тај ракавици, но ние користиме инженерска кожа SBL, трислојна пена во форма на рака и други модификации за да обезбедиме дополнителна удобност и издржливост.

Особините