.

Jsymjsy нераскинлива чинија со житни култури, 4 парчиња/34oz пченица од слама сад поставена со четка-четка-четка, голема чинија за салата и кампување со тестенини од супа,

Jsymjsy нераскинлива чинија со житни култури, 4 парчиња/34oz пченица од слама сад поставена со четка-четка-четка, голема чинија за салата и кампување

DEN 1.67

Стока
Достапно е за нарачката

? Современ дизајн : Школка од убави чинии за житни култури е во облик на убави бранови, стабилна форма и скоро нераскинлив дизајн кој може целосно да ги замени чинијата за хартија за еднократна употреба и кревки керамички чинии Со нивните бои со голема големина и привлечна форма, не само што може да додаде атмосфера во домот и кујната, таа може да биде популарна на забава, базен, РВ, свадба, пикник, кампување и училиште, канцеларија, давање удобни услуги за вашиот живот. ? Разновиден насекаде : сетот на чинии е совршен за Muesli и супа, идеален за сервирање на мали третирања, орев, салата, глупак, ориз, тестенини, десерт, мезе, гарнир, сладолед и целата универзална закуска. Чашите се големи и доволно длабоки, така што храната не се истура. ? Безбеден материјал : чинии за супи главно се изработени од висококвалитетно природно пченица слама влакна и оценка на храна стр. Тој е 100% ослободен од БПА и меламин, што не само што гарантира здрава исхрана за целото семејство, туку и придонесува за проекти за заштита на животната средина со вас благодарение на неговите деградибилни својства. Неговите нераскинливи својства исто така можат да обезбедат дека нема да се создадат остатоци при паѓање, обезбедувајќи безбедност на возрасни и деца. ? Лесен и преносен : Ергономски дизајн на бранови и мазни заоблени рабови ви носат удобно чувство, го прави лесен за држење на раменот, секоја чинија тежи само околу 100 грама, што е многу погодно за деца и постари луѓе кои не можат да носат тешки способни да крева предмети. Лесниот дизајн ја елиминира неподносливата бучава за гребење при движење и поставување, така што секогаш сте iteубезни и елегантни кога јадете. ? Лесно за загревање и чистење : Пластичните чинии за житни култури имаат отпорност на топлина и можат да се загреваат во микробранова печка. Повеќето храна брзо се загреваат во ова време. Не е премногу жешко кога ќе го извадите од микробранова печка. Едноставно ставете ги во машината за миење садови по употреба. Можете исто така да го користите придружниот сунѓер на кујната лоуф за рачно чистење. Без разлика дали со жичен сос или десерт, може лесно да се исчисти со рака или машина за миење садови. ? Супер практичен подарок : Микробрановите безбедни чинии за кујнски појадок, ручек, вечера секојдневна употреба, исто така доволно софистицирани за забава и собирање, за сите празнични прилики, како и за малите моменти во секојдневниот живот. Нивната убава форма и бои ќе им донесе голема радост на вашето семејство, пријатели и познаници, а исто така ќе направи совршен подарок за сите видови на прилики, како што се родендени, Божиќ, Денот на благодарноста, свадби, домаќинство, Велигден, Детска роденденска забава итн. Чашите создаваат непотребен отпад. Кршките керамички чинии можат да создадат безбедносни опасности и честопати се срамни за стари лица, деца и инвалиди кои имаат потешкотии да креваат тешки предмети. Многу лесен, стабилен простор за заштеда на простор, евангелие за пикник и ентузијасти за кампување или дури и кога се дружиме со софата, во градината итн. Навистина нераскинливо, никогаш повеќе не користам чинии за еднократна употреба.

Особините