.

ЏФГЛ Мини Калкулатор Соларна Боја Студент Симпатична Калкулатори Пренослив Лесно Носење Симпатична Каваи Креативни Училишни Канцелариски Материјали (Боја: Е, Гол

ЏФГЛ Мини Калкулатор Соларна Боја Студент Симпатична Калкулатори Пренослив Лесно Носење Симпатична Каваи Креативни Училишни Канцелариски

DEN 0.33

Стока
Достапно е за нарачката

Изработен од материјал, издржлив и стабилен за употреба ЛЦД-дисплејот ви го олеснува читањето на резултатите јасно во режим на прикажување на две линии. Пренослив рачен дизајн, мала тежина, лесен за носење и земање. Мултифункционален математички калкулатор може да се користи за пресметување на напредни функции. Совршени подароци и алатки за учениците училиште и канцеларија употреба. Изработен од материјал, издржлив и стабилен за употреба. ЛЦД-дисплејот ви го олеснува читањето на резултатите јасно во режим на прикажување на две линии. Пренослив рачен дизајн, мала тежина, лесен за носење и земање. Мултифункционален математички калкулатор може да се користи за пресметување на напредни функции. Совршени подароци и алатки за учениците училиште и канцеларија употреба. Изработен од материјал, издржлив и стабилен за употреба.ЛЦД-дисплејот ви го олеснува читањето на резултатите јасно во режим на прикажување на две линии.Пренослив рачен дизајн, мала тежина, лесен за носење и земање.Мултифункционален математички калкулатор може да се користи за пресметување на напредни функции.Совршени подароци и алатки за учениците училиште и канцеларија употреба.Спецификации : Тип На Ставка : Калкулаторматеријал : Пластика Боја : Како што покажува сликата големина : како што покажува сликата Применлив Тип На Батерија : Батеријамакс.

Особините