.

Вехаус 2 ПАРЧИЊА Големи Калапи За Свеќи Со Цветни Топки, 3Д Силиконски Калап За Роза Маргаритка Топка Фондан Чоколаден Калап За Лиење Епоксидна Смола ЗА Самостојна ?

Вехаус 2 ПАРЧИЊА Големи Калапи За Свеќи Со Цветни Топки, 3Д Силиконски Калап За Роза Маргаритка Топка Фондан Чоколаден Калап За Лиење

DEN 399.84

Стока
Достапно е за нарачката

●ПРЕКРАСНА МУВЛА за ЦВЕТНА ТОПКА ● пакетот вклучува 1x Калап За Розова Топка+1x Калап За Маргаритка ТопкаПроектот за розова топка ќе биде 3, 74х3, 74х3, 38ин. Проектот дејзи бол ќе биде 3. ●ИЗДРЖЛИВ СИЛИКОНСКИ КАЛАП●Нашите калапи се изработени од висококвалитетен силиконски материјал, издржлив, нелеплив и флексибилен. Со температури кои се движат од -40°F до 230°F, можете да го користите во печки, микробранови печки, фрижидер и така натаму. ●ЛЕСЕН за УПОТРЕБА и СКЛАДИРАЊЕ ● само истурете го материјалот за лиење во него, почекајте целосно излечен. Тогаш лесно би ја отстраниле вашата прекрасна цветна мувла. По употребата, едноставно исчистете ги со топла вода со сапуница и ставете ги подалеку од директната сончева светлина до следната употреба. Одлично за почетници. `+ШИРОКО ПРИМЕНА}калапите се погодни за правење декор за торта/десерт, фондан, чоколадо, кекс, шеќер и друга храна. Исто така, можете да ги користите за правење привлечни занаети за смола, рачно изработен сапун/свеќа, восок, гипс глина, бетон и така натаму. Вие креативност и дизајнот на мувла, не натера да веруваме дека ќе ви се допаднат. ①ИДЕАЛЕН ПОДАРОК.деликатниот привлечен дизајн на калапот, го прави совршен за правење прекрасен подарок за вашето семејство или пријател На Денот на Мајката, роденден, свадба, туш за бебиња, забава и така натаму.

Особините