.

Мромакс М10 Лева Рака Хексадецимален Болт М10-1,5 х 50мм Шестоаголна Глава Завртки Завртки Јаглероден Челик Целосно Навој Метрички Шестоаголни Завртки Одделение 12,19 Ц?

Мромакс М10 Лева Рака Хексадецимален Болт М10-1,5 х 50мм Шестоаголна Глава Завртки Завртки Јаглероден Челик Целосно Навој Метрички

DEN 0.67

Стока
Достапно е за нарачката

①ДИМЕНЗИЈА+ - м10 х 50; Должина На Прачка : 50 мм / 1,97"; Ширина На Шестоаголник : 17мм / 0,67"; Дебелина на Шестоаголник : 6,7 мм / 0,26"; Теренот : 1,5 мм / 0,06 " ●МАТЕРИЈАЛ● - Овие Шестоаголни Завртки за Глава Се Изработени од јаглероден челик, тешки, издржливи. кој е супериорен во однос на обичниот челик и сите сврзувачки елементи обложени со цинк, обезбедува добра цврстина и отпорност на корозија во лоши средини. ●КАРАКТЕРИСТИКА € - Шестоаголна Завртка е навојна спојка со шестоаголна форма на главата и е дизајнирана да се инсталира со помош на клуч. Шестоаголните завртки се фаворизирани за нивната робусна форма, што ги прави погодни за повеќе тешки апликации за прицврстување. Шестоаголните завртки се исто така генерално достапни во поголеми димензии од алтернативните сврзувачки елементи. ●АПЛИКАЦИЈА ● - завртката ќе биде постабилна и прицврстена на механизмот што ротира во насока на стрелките на часовникот или насилно се тресе, добар ефект против олабавување. Широко се користи во работни кола за пумпи за базени, работни кола со пумпа за проток под висок притисок, мермерни машини, опрема за сечење дрво, центри за тркала на камиони итн. ●СОДРЖИНА НА ПАКЕТОТ + - 3 ПАРЧИЊА шестоаголни завртки за глава. ①ДИМЕНЗИЈА+ - м10 х 50; Должина На Прачка : 50 мм / 1,97"; Ширина На Шестоаголник : 17мм / 0,67"; Дебелина на Шестоаголник : 6,7 мм / 0,26"; Теренот : 1,5 мм / 0,06 ". ●МАТЕРИЈАЛ● - Овие Шестоаголни Завртки за Глава Се Изработени од јаглероден челик, тешки, издржливи. кој е супериорен во однос на обичниот челик и сите сврзувачки елементи обложени со цинк, обезбедува добра цврстина и отпорност на корозија во лоши средини.

Особините