.

174pcs бакарна жица лагс кабел за батерии завршува конектори за терминали на батерии, AWG 2 4 6 8 10/12 конектори за жица за мерач, терминални конектори со жица од 87 парчиња с?

174pcs бакарна жица лагс кабел за батерии завршува конектори за терминали на батерии, AWG 2 4 6 8 10/12 конектори за жица за мерач,

DEN 255.84

Стока
Достапно е за нарачката

[Комплет за конектор за прстен од 174 парчиња] Пластични кутии, вклучувајќи 87 парчиња AWG10 8 6 4 2 бакарни капаци и 87 цевки за намалување на црвена и црна топлина во различни големини Тие се уредно одделени и заштитени во кутијата за складирање. Не мора да се грижите за мешање. Комплетите за конвексни уши на батеријата се погодни за носење со вас. Голем број на прстенести терминали можат да ги задоволат вашите различни потреби. [Висококвалитетни терминали за бакарна жица] Сите терминали на прстенот SC се изработени од висококвалитетен чист бакар. Тие имаат добра спроводливост. Површината е позлатена на површината за да се заштити бакарот од еродирање, а отпорот на топлина и отпорност на корозија се силни. Направено од висококвалитетни материјали, нетоксични и ретарданти на пламен. [Лесен за употреба и безбедност] Сите кабелски капаци се универзални големини што ги исполнуваат американските стандарди. Тесноста на отворањето на устата со висок стандард може лесно да се вметне. Покрај тоа, ние внимателно дизајниравме прозорец за проверка што овозможува интуитивна проверка за да го проверите правилното вметнување на жицата. Секоја бакарна камера има ознака за спецификација за да можете брзо да го пронајдете вистинскиот терминал за да ви помогне да работите подобро. [Широко користено] Комплетот за конектори за жица обезбедува сигурна толеранција на сол и перформанси на корозија, што може да одолее на сериозно тестирање. Овие жици за кабел за батерии се користат за идеален избор на кутии за дистрибуција на електрична енергија, океани, топки за голф, мотоцикли, автомобили, уреди за домаќинство, соларни панели, апликации за куќи, итн. [Висококвалитетно искуство на клиентите] Ако имате какви било прашања во врска со нашиот бакар Wireица на куќи , Ве молиме контактирајте со нас, нашиот тим за услуги на клиентите ќе одговори во рок од 8 часа и ќе ги обезбеди вашите задоволителни решенија. [Комплет за конектор за прстен од 174 парчиња] Пластични кутии, вклучувајќи 87 парчиња AWG10 8 6 4 2 бакарни капаци и 87 цевки за намалување на црвена и црна топлина во различни големини. Тие се уредно одделени и заштитени во кутијата за складирање. Не мора да се грижите за мешање. Комплетите за конвексни уши на батеријата се погодни за носење со вас. Голем број на прстенести терминали можат да ги задоволат вашите различни потреби. [Висококвалитетни терминали за бакарна жица] Сите терминали на прстенот SC се изработени од висококвалитетен чист бакар. Тие имаат добра спроводливост. Површината е позлатена на површината за да се заштити бакарот од еродирање, а отпорот на топлина и отпорност на корозија се силни. Направено од висококвалитетни материјали, нетоксични и ретарданти на пламен. [Лесен за употреба и безбедност] Сите кабелски капаци се универзални големини што ги исполнуваат американските стандарди.

Особините