.

Wxcoo Meat Cleaver Nife, 7-инчен рака фалсификуван Клејвер нож Висок јаглерод не'рѓосувачки челик, месар Клејвер кујнски нож со џеб острилка за кујна, кампување, отворено, BBQ

Wxcoo Meat Cleaver Nife, 7-инчен рака фалсификуван Клејвер нож Висок јаглерод не'рѓосувачки челик, месар Клејвер кујнски нож со џеб острилка

DEN 1552.00

Стока
Достапно е за нарачката

Премиум материјал : Клејвер нож е изработен од извонреден квалитет 3 CR13 висок јаглероден челик Во споредба со ножевите од месо направени од општ не'рѓосувачки челик, нашите фалсификувани кујнски ножеви имаат извонредни перформанси во задржување на работ и да настапат подобро за да одржат остри рабови. Откако го користевте ножот, ќе треба да го исчистите и да го одржувате суво за да одолеете на 'рѓата. Сечило во форма на V : Користење на метод за полирано сечило на рака, кој е погоден за заострување на сечилото со рака. Чувајте ја точката на силата во златниот дел од сечилото, заштедувајќи време и напор. Долгорочната употреба нема да ве натера да се чувствувате уморни и тенок сечило може да ви даде задоволство од сечење месо. Закривена рачка : Рачката со нож е изработена од висококвалитетно дрво и навртки. Може да направи да се чувствувате пријатно да ја држите и да одговарате на раката. Трите занитки можат да ја поправат рачката, така што не е лесно да се испадне. Дизајнот на чекан може да го направи сечилото поубав, отпорен на корозија и исто така помага да се спречи лепење храна. Практично и повеќенаменско : За да се задоволи употребата на повеќе луѓе, овој 7-инчен нож е многу погоден за да ви помогне да ги завршите задачите во кујната, како што се сече говедско месо, сечење зеленчук и коски од јагнешко месо. Ви овозможува лесно да ги подготвите состојките. Дебела спакувана : Секој нож за расчистување е индивидуално спакуван во кутија за подароци. Овој нож е добар избор за готвење дома или како подарок за вашите пријатели. Искрено се надеваме дека можете да купите ножеви со највисок квалитет по најповолна цена. Задоволството на клиентите од нашите производи и услуги е наша цел. Премиум материјал : Клејвер нож е изработен од извонреден квалитет 3 CR13 висок јаглероден челик. Во споредба со ножевите од месо направени од општ не'рѓосувачки челик, нашите фалсификувани кујнски ножеви имаат извонредни перформанси во задржување на работ и да настапат подобро за да одржат остри рабови. Откако го користевте ножот, ќе треба да го исчистите и да го одржувате суво за да одолеете на 'рѓата. Сечило во форма на V : Користење на метод за полирано сечило на рака, кој е погоден за заострување на сечилото со рака. Чувајте ја точката на силата во златниот дел од сечилото, заштедувајќи време и напор. Долгорочната употреба нема да ве натера да се чувствувате уморни и тенок сечило може да ви даде задоволство од сечење месо. Закривена рачка : Рачката со нож е изработена од висококвалитетно дрво и навртки.

Особините