.

М16-2.00 х 130мм Шестоаголна Глава Завртки За Завртки, Нерѓосувачки Челик 18-8 Делумно Навој, Груб Конец, Големина На Конец: М16, Должина На Завртката: 130ММ

М16-2.00 х 130мм Шестоаголна Глава Завртки За Завртки, Нерѓосувачки Челик 18-8 Делумно Навој, Груб Конец, Големина На Конец:

DEN 1.00

Стока
Достапно е за нарачката

Дијаметар-Теренот На Конецот : М16-200 / Должина Од Под Главата : 130ММ. Груб Конец / Делумно Навој. 18-8 шестоаголни завртки од нерѓосувачки челик нудат заштита од временски услови и корозивни средини. Отпорен на ' рѓа во средини со свежа вода, за средини со солена вода користете ја верзијата од нерѓосувачки челик 316. Наречени шестоаголни завртки за капачиња или шестоаголни завртки за капачиња. Дијаметар-Теренот На Конецот : М16-2.00 / Должина Од Под Главата : 130ММ. Груб Конец / Делумно Навој. 18-8 шестоаголни завртки од нерѓосувачки челик нудат заштита од временски услови и корозивни средини. Отпорен на ' рѓа во средини со свежа вода, за средини со солена вода користете ја верзијата од нерѓосувачки челик 316. Наречени шестоаголни завртки за капачиња или шестоаголни завртки за капачиња. Шестоаголните завртки за капачиња честопати погрешно се нарекуваат шестоаголни завртки, иако главната разлика е во тоа што шестоаголните завртки имаат лице за миење под главата и заоблена точка, а шестоаголната завртка нема лице за миење или заоблени навои. Шестоаголна завртка за капаче е шестстрана завртка со исечена шестоаголна глава и лице за миење на површината на лежиштето.

Особините