.

Селеленц Селенит Кристал Масажа стапче 6 инчи, марокански бели лековити кристали за олеснување на анксиозноста, јога и медитација, идеално за подароци и украси за д

Селеленц Селенит Кристал Масажа стапче 6 инчи, марокански бели лековити кристали за олеснување на анксиозноста, јога и медитација, идеално

DEN 207.84

Стока
Достапно е за нарачката

Карактеристики на природни лековити : Селелент Селенит Кристал Масажа стапче е моќна алатка за лекување со природни својства што може да помогне да се промовира рамнотежа и хармонија во вашиот живот Селенит помага да се расчисти негативната енергија и да се создаде мирна атмосфера. Позитивни афирмации : Бидејќи го користите ова стапче за време на вашите сесии за масажа, можете да поставите позитивни афирмации за себе да промовирате само -убие и доверба. Неговите сили за лекување на кристали ќе помогнат да се манифестираат овие афирмации во реалност. Подмладувачка масажа : Селенит Кристал Убави масажи стапче помага да се ревитализира и подмладуваат телото, умот и духот. Неговата мазна текстура ја масира кожата лесно додека нејзиниот зашилен врв е насочен кон области на напнатост за подлабока релаксација. Духовни врски : стапчето за масажа на селенит Кристал е одлична алатка за поврзување со повисоки духовни области или внатрешна мудрост. Неговите смирувачки вибрации можат да помогнат да се отворат канали за комуникација за да можете да добиете насоки одвнатре. Поддршка на клиентите : Задоволството на клиентите е наш приоритет. Во случај на какво било прашање, ви даваме 100% гаранција за враќање на парите во рок од 30 дена од купувањето. Белешка : Поради природната варијација на селенит, големината, формата и бојата може да се разликуваат. Стапче за масажа на Селеленц Селенит е еден вид кристална алатка која најчесто се користи во заздравување на кристали и терапија за масажа. Тоа е цилиндрично или зашилено стапче направено од селенит, еден вид минерален гипс кој е познат по својот проucирен и блескав изглед. Стапчето е често мазно и полирано за да ги подобри своите лековити својства и да биде удобно да се држи и да се користи за време на сесиите за терапија со масажа. За Селенит се верува дека има моќни својства за заздравување и чистење, што го прави идеален кристал за употреба во терапија за масажа. Се верува дека помага во балансирање на енергијата во организмот, да се смири умот и да се промовира чувство на мир и спокојство. За време на сесијата за масажа, стапчето за масажа на Селенит нежно се нанесува на кожата, директно или преку облека, за да помогне во ослободувањето на напнатоста и да се промовира релаксација. Некои луѓе исто така го користат стапчето за заздравување на енергијата, држејќи го над специфични области на телото за да помогнат во преименувањето и балансирањето на протокот на енергија. Покрај неговите лековити својства, селенитското стапче за масажа е исто така визуелно впечатлива и убава алатка која додава допир на елеганција на секоја сесија за терапија со масажа. Неговиот уникатен, блескав изглед го прави популарен избор за употреба во бањи, велнес центри и други лековити околини. Севкупно, стапчето за масажа на селенит е разноврсна и моќна алатка која се користи широко користена во лековита на кристали и терапија за масажа. Без разлика дали сте професионален терапевт за масажа или едноставно барате начин да промовирате релаксација и рамнотежа во вашиот секојдневен живот, стапче за масажа на селенит е прекрасна алатка за да имате. Селенитските кристални тркала од тркалезни се зачудувачки додаток на секоја колекција на кристали и се бараат за нивната уникатна убавина и моќни метафизички својства. Селенит е форма на минерал од гипс, кој е познат по својот светла, светли сјај и проucирен изглед. Тркалезната форма на стапчето ја додава својата убавина, што го прави впечатливо и уникатно парче. За Селенит се вели дека има многу придобивки, вклучително и неговата способност да ја исчисти и прочисти енергијата. Тој е моќен камен за кој е познато дека помага во промовирање на ментална јасност, зајакнување на духовната свест и обезбедува емоционално заздравување. Користењето на селенитско кристално тркало за време на медитација или енергија може да помогне да се отстрани секоја негативна енергија од вашата аура и да се создаде смирувачка и мирна околина. Исто така, се верува дека помага при физичко заздравување и може да се користи за ублажување на напнатоста и стресот во телото. Откријте ја природната убавина на селенитските кристални тркалезни стапчиња!. Тркалезната форма на стапчето овозможува лесен зафат и манипулација за време на енергетската работа, што го прави популарна алатка за исцелители и енергетски работници. Нежната површина на стапчето се чувствува кул на допир и може да обезбеди смирувачки и смирувачки ефект врз умот и телото. Селенитските кристални тркалезни стапчиња се исто така убави декоративни парчиња што можат да се прикажат во вашиот дом или канцеларија. Тие се совршени за додавање на допир на природна убавина на кој било простор и можат да помогнат да се создаде смирувачка и мирна атмосфера. Селенитските кристални тркалезни стапчиња се популарна алатка за кристал што се користи во енергетската работа, медитацијата и заздравувањето на кристалот. Селенит е форма на минерал од гипс, кој е познат по својот зрачен сјај и проucирен изглед. Тркалезната форма на стапчето ја додава својата убавина, што го прави уникатно и привлечно парче. Селенит е моќен кристал кој е познат по својата способност да ја исчисти и прочисти енергијата. Се верува дека помага во отстранување на негативната енергија од околината и промовирање на ментална јасност, емоционално заздравување и духовна свест. Користењето на селенитско кристално тркалезно стапче за време на медитација или енергија може да помогне да се создаде смирувачка и мирна околина. Исто така, може да помогне да се ослободат напнатоста и стресот во организмот, овозможувајќи подлабоко ниво на релаксација. Нежните површини на селенитскиот кристален тркалезно стапче се чувствува кул на допир и може да обезбеди смирувачки ефект врз умот и телото. Неговата уникатна форма овозможува лесен зафат и манипулација за време на енергетската работа, што ја прави популарна алатка за исцелители и енергетски работници. Подигнете го вашето духовно патување со селенитски кристални тркала!. Селенит кристални тркалезни стапчиња може да се користат и за физичко заздравување.

Особините