.

TilemiUn 3-Tier Stackable Beoto Buther Box, термичка кутија за ручек за Aldults да одат на работа, преносен изолиран контејнер за храна, контејнер за ручек од не'рѓосувачки челик со торба ?

TilemiUn 3-Tier Stackable Beoto Buther Box, термичка кутија за ручек за Aldults да одат на работа, преносен изолиран контејнер за храна,

DEN 2.00

Стока
Достапно е за нарачката

Set Сет за преносни кутии за ручек】 Tilemiun Преносен контејнер за ручек сет вклучува : кутија за ручек*1, изолирана торба за ручек*1 и поставени прибор*1 Ако сте уморни од брза храна, кантина или несакана храна, можете да направите вкусен оброк за вашето семејство и да го однесете на училиште, канцеларија, пикник и кампување, итн. 【Чувајте ја храната топла】 термичкиот контејнер за ручек со изолирана торба за ручек обично Ја чува храната топла околу 2-3 часа. Торбата е изработена од Оксфорд (надворешна) и алуминиумска фолија (ентериер), што не само што го подобрува времето за зачувување на топлината на кутијата за ручек, туку и го олеснува носењето. 【Стабилна и бесплатна комбинација】 Изолираниот контејнер за храна со 3 прегради. Можете флексибилно да ги комбинирате кутиите за ручек во единечни, двојни или три слоја според потребите на секој ден. И секој слој може да складира различна храна, ефикасно да избегне мешање и одржување на оригиналниот вкус на храната. 【Протек-доказ】 Независен дизајн на запечатување. Секој слој на термичката кутија за ручек има посебна покривка за запечатување, што може да спречи протекување сос и супа, да ја задржат храната топла и да обезбедат дека храната нема да го допре дното на горниот слој. Покрај тоа, има отстранлив приклучок за силиконски отвор на капакот, што може полесно да ја отворите или затворите кутијата за ручек. 【Висок квалитет】 Нашата кутија за ручек на бенто е изработена од не'рѓосувачки челик од одделение од храна (внатрешен слој) и пластичен ПП (надворешен слој), нетоксичен и без вкус, БПА бесплатно, здрав и еколошки. Значи, вие и вашето семејство можете да уживате во храната лесно. Исто така, лесно е да се исчисти и машината за миење садови. Торбата е изработена од крпа од Оксфорд (надвор) + алуминиумска фолија (внатре) и густа кутија за ручек од не'рѓосувачки челик обично ќе ја одржува храната топла за околу 2-3 часа. Независен дизајн на запечатување. Секој слој на термичката кутија за ручек има посебна покривка за запечатување, што може да спречи протекување сос и супа, да ја задржат храната топла и да обезбедат дека храната нема да го допре дното на горниот слој.

Особините