.

Монт Марти Акрилична боја Студио 75мл - Црвено црвено

Монт Марти Акрилична боја Студио 75мл - Црвено црвено

DEN 2.67

Стока
Достапно е за нарачката

Се суши на полу-мат финиш Се суши на полу-мат финиш. Добра покриеност и кремаста текстура. Брзото време на сушење ви овозможува да се обоите брзо, без да ги замаглувате вашите бои. Погодно е за повеќето површини, вклучувајќи платно, дрво, глинеста исушена од воздух, гипс, картон, хартија, кожа и некои пластика. Достапно во низа бои. Се суши на полу-мат финиш. Се суши на полу-мат финиш. Добра покриеност и кремаста текстура. Брзото време на сушење ви овозможува да се обоите брзо, без да ги замаглувате вашите бои. Погодно е за повеќето површини, вклучувајќи платно, дрво, глинеста исушена од воздух, гипс, картон, хартија, кожа и некои пластика. Достапно во низа бои. Нашите акрилни бои се одлично за вашите уметнички и занаетчиски проекти. Оваа боја има мазна и кремаста текстура и може да се користи на повеќето површини, вклучувајќи платно, картон и кожа.

Особините