.

Si fang 10pcs 4 x 5/8 Премиум висока густина калциниран алуминиум оксид размавта диск 60 решетка

Si fang 10pcs 4 x 5/8 Премиум висока густина калциниран алуминиум оксид размавта диск 60 решетка

DEN 3.00

Стока
Достапно е за нарачката

Големина : 100мм x 16mm (4''x5/8 ''), за употреба на мелница за агол Наменето за мелење, мешање, пескарење и завршување на широк спектар на материјал. Особено погоден за не'рѓосувачки челик исто така одлично за благ челик. Флап дискови тркало за пескарење се користат за мелење груби површини на работното парче, брзо мелење, како што се кастинг на вентили, аголни пеглани, челични плочи, заварувања, лузни од заварување, отстранување на 'рѓа, дебарирање, итн. Премиум калциниран алуминиум со голема густина се карактеризира со тврда носечка облека, долг живот. Абразивните тркала за мелење од типот 27 се прават со плоча за поддршка на фиберглас, која ефикасно ги апсорбира вибрациите без размачкана за време на употребата, донесувајќи постабилно и ефикасно мелење. Премиум абразивна крпа обезбедува до 15 x подолг живот од дискови за пескарење со метални смола од влакна.

Особините