.

Мечка за хартија од животински оригами, крава, монашки, зајаци дизајни 20 листови

Мечка за хартија од животински оригами, крава, монашки, зајаци дизајни 20 листови

DEN 1.67

Стока
Достапно е за нарачката

Вклучува 20 листови со животински оригами Карактеристики на слатки дизајни на животни : мечка, крава, мајмун и зајак (5 од секоја). Димензии : 15 x 15cm (5,90 x 5,90 во). Вклучени упатства за преклопување. Направено во Јапонија. Децата од сите возрасти ќе уживаат во овие животински оригами. Јапонците знаат занаети со хартија и тие ги создадоа овие слатки занаети со животни за вашето уживање. Одликувајќи се со листови од 15 х 15 см, вклучувајќи мечка, крава, зајак и мајмун. Упатствата за преклопување се на јапонски јазик, но вклучуваат и визуелни дијаграми со лесно следење.

Особините