.

ОП/ТЕХНИКА САД 7801054 Преклопете Ја Торбичката 304

ОП/ТЕХНИКА САД 7801054 Преклопете Ја Торбичката 304

DEN 159.84

Стока
Достапно е за нарачката

Мекиот, издржлив неопрен ја перничи вашата опрема Приложениот капак значи дека се што ви треба е корисно, и ништо не може да се изгуби. Одговара на популарните леќи без огледало и други мали додатоци. Опсег На Вклопување На Објективот : Прибл. 2,6-3" дијаметар х 3,6-5" Висок (6,6-7,6 См Дијаметар х 9,1-12,7 См Висок). Гордо направени во САД. ОП / ТЕХНОЛОГИЈА сад ексклузивната торбичка за преклопување нуди удобен и лесен начин за складирање и заштита на мали леќи, држачи, конвертори, адаптери и други разни предмети. Меката, издржлива конструкција Од Неопренови ја штити деликатната опрема од прашина, влага и удар. Единствениот систем за затворање со преклопување нема абразивен хардвер и останува прикачен на главното тело во секое време значи, не постои страв од губење на тоа. Достапен е во неколку големини за да одговара на широк спектар на додатоци. Изберете го оној што е најдобар за вас! Преклопната торбичка е достапна во следните големини : 251-2. 5 " Л (6, 4см диа. Х 3, 8см л) 253-2. Х 3 " Л (6, 4см диа. Х 7, 6см л) 254-2. 5 " Л (6, 4см диа. Х 11, 4см л) 301-3 " Диа. 5 " Л (7, 6см диа. Х 3, 8см л) 303-3" Диа. Х 3 " Л (7, 6 цмдија. Х 7, 6см л) 304-3" Диа. 5 " Л (7, 6см диа. Х 11, 4см л) 306-3 " Диа. Х 6 " Л (7, 6см диа. Х 15, 2см л) 354-3. 5 " Л (8, 9см диа. Х 11, 4см л) 356-3. Х 6 " Л (8, 9см диа. Х 15, 2см л)опсег на вклопување на објективот : 251-2-2. 5 " (50-64мм) Диа. Х 1-2 " (25, 4-51мм) висок253-2-2. 5 " (5-6, 4см) диа. 5 " (5, 3-Д, 9см) висок254 - 2-2. 5 " (5-6, 4см) диа. 6-5 " (9, 1-12, 7см) висок301 - 2.

Особините