.

Детска детска акрилна капа за часовници

Детска детска акрилна капа за часовници

DEN 3.33

Стока
Достапно е за нарачката

100% акрилик Направено во САД. Повлекување на затворање. Мека, истегната ребра плетена со истиот класичен дизајн како и нашата возрасна верзија. Истегнување на ребрата плетено со ознака на марката Carhartt на предниот дел. Широка манжетна за преклопување. Направено во САД на увезени делови. Истегнување на ребрата плетена капа со етикета на брендот Carhartt на предниот дел. Оваа детска капа додава топлина во студените денови во паркот или ладни ноќи околу кампот. Изработено е од меко, истегнување на ребрата со ист класичен дизајн како и нашата возрасна верзија. Кархарт ткаена етикета зашиена од предната страна.

Особините