.

Силиконски гумен лист, одделение ФДА, 10А, 1/16 во дебела x 12 во широк x 12 во долго

Силиконски гумен лист, одделение ФДА, 10А, 1/16 во дебела x 12 во широк x 12 во долго

DEN 1099.20

Стока
Достапно е за нарачката

[Спецификации на предметите] Дурометар : 10а, текстура : мазна, дебелина : 1/16 ", ширина : 12", должина : 12 ", материјал : силикон, боја : црвена Неговиот мек рејтинг на Дурометар. Силиконот има одлични својства на атмосфера. [Технички атрибути] Јачина на затегнување : 300 psi, издолжување : 900%, комплет за компресија : 30%, густина : 1,25 g/cm3, температурен опсег : -40 ° до 300 ° F, F, Спецификации се сретнат : ASTM D2000 GE 102, FDA 21 CFR 177. [Различни уреди] Силиконот од одделение за храна често се користи за отпорност на стрес со висок интензитет во околини со храна. Може да се користи и за производство на заптивки и заптивки што се користат во индустриските уреди за готвење. Производ самиот производ. Самиот производ. Оваа формулација на силикон има подобри својства на сообразност заради неговиот мек рејтинг на Дурометар. Силиконот има одлични својства за атмосфера.

Особините