.

Дхрбсх ледена Чајна Лажица Со Долга Рачка, Лажици за мешање коктели, Лажици За Кафе Од Нерѓосувачки Челик, Сет За Лажичка за сладолед од 8

Дхрбсх ледена Чајна Лажица Со Долга Рачка, Лажици за мешање коктели, Лажици За Кафе Од Нерѓосувачки Челик, Сет За Лажичка за сладолед од 8

DEN 158.40

Стока
Достапно е за нарачката

8-парче сладолед лажици/мраз лажички, кафе мешање лажица Изработен од висококвалитетен вакуум од нерѓосувачки челик титаниум, никогаш не ја менува бојата. Машина за миење садови-безбедна без груби детергенти. Совршен за дома, канцеларија и ресторан. Материјали за квалитет на храна за луѓе, убаво за семејна вечера. Лажици за ладен чај, исто така наречени високи лажици за пиење, е тенка лажица со многу долга рачка. Се користи првенствено во Соединетите држави, за мешање шеќер или други засладувачи во ладен чај, кој традиционално се служи во висока чаша. само мешајќи високи чаши ладен ладен чај, лимонада или чоколадно млеко, ледените лажички се совршена лажица за сладолед. Може да се користат и за јадење зачини како салса и кисела павлака. Не ја потценувајте способноста на лажицата за ладен чај. Првично познат како парфет лажица, најчесто се користи и за јадење сладолед, особено плови и сунди. Бидејќи овие десерти обично се служат во високи чаши, обичните лажички или лажички за десерти стануваат незгодни избори поради нивниот ограничен дофат. Ова е причината зошто лажицата има многу долга рачка.Тие се издржливи и лесни за чистење, така што ќе траат преку многу намени. Овие стилски лажички се одличен додаток во вашата кујна или влажна лента.Детали за производот : Големина На Производот : 7.15 инчи материјал : Нерѓосувачки Челик боја : сребрена тежина : 0,85 озквантитет : 8 парчиња белешки : не оставајте прибор за јадење да се исцеди во машина за миење садови/мијалник долго време, не користете тврда вода за миење на приборот за јадење бидејќи минералите во водата можат да го кородираат mteal.

Особините