.

Микроскоп Објектив, Објектив Ахроматски Ахроматски Објектив Објектив За Металуршки Микроскоп

Микроскоп Објектив, Објектив Ахроматски Ахроматски Објектив Објектив За Металуршки Микроскоп

DEN 713.60

Стока
Достапно е за нарачката

Лесно се набудува внатрешната структура на објектот, правејќи ја сликата појасна и посветла Мала тежина, мала големина, лесна за носење и лесна за инсталирање на микроскопот. Работното растојание е 3,68 мм, погодно за металуршки микроскопи. 50x зголемување, со широк агол на гледање и широко видно поле. Избрани висококвалитетни материјали од алуминиумска легура и долготрајна употреба.

Особините