.

PAR38 LED Светилки, 100w Халоген Еквивалент, Вдлабнати Светилки, Поплави Светла Затворен, Не Затемнети, 6000K Дневна Светлина Бела 15w 1550lumen 40 Степен Зрак Агол, Замена за Рефле

PAR38 LED Светилки, 100w Халоген Еквивалент, Вдлабнати Светилки, Поплави Светла Затворен, Не Затемнети, 6000K Дневна Светлина Бела 15w 1550lumen

DEN 443.04

Стока
Достапно е за нарачката

Questure Energy Saver Нашиот 7 W PAR20 LED светилки е совршена замена ЗА 50w халогени вдлабнати светилки Може да заштеди над 90% на сметката за електрична енергија. Qustrand E26 base,LED светилките 7 W PAR20 лесно можат да ги навртуваат сите стандардни држачи за светилки E26 / 4" или поголеми приклучоци за сијалици. €él одлично Осветлување ● не е потребно време за загревање. Обезбедете 650 лумен осветленост, 6000к дневна светлина бела. Аголот на Зракот од 40° е совршен и за станбено и за комерцијално осветлување. Que заштитата На очите Е Мека светлина без треперење за да се даде најдобра заштита за очите. Без жива, без ув/ИР светлина и дисипација на топлина на високо ниво. Безбеден за употреба во секоја состојба. Quaranty®СЕКОЈА LED сијалица има 25000 часа времетраење на траење, а ние обезбедуваме 2 години гаранција за враќање на парите или замена за кое било техничко прашање.

Особините