.

Јуесфз Чиста Цу Бакарна Плоча Бакарен Лим Т2 Метален Лим Бакарна Фолија Ладење Индустриски Материјали 305 500мм Месинг Плоча

Јуесфз Чиста Цу Бакарна Плоча Бакарен Лим Т2 Метален Лим Бакарна Фолија Ладење Индустриски Материјали 305 500мм Месинг Плоча

DEN 575.52

Стока
Достапно е за нарачката

100% Сосема нов и висок квалитетБакарна чистота : 99,9%.Чист Лист Од Бакарна Фолија, Сам Рачно изработен материјал Чист Бакарен лист. Ширина : 305мм, Должина : 500мм, Дебелина 0,1 мм, 0,15 ММ, 0,2 ММ, 0,3 ММ, 0,4 ММ, 0,5 ММ, 0,6 ММ, 0,7 ММ, 0,8 ММ,. 100% Сосема нов и висок квалитет. Бакарна чистота : 99,9%. Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на обработка. Бакарниот лист главно се користи За Електрична гитара, трансформатор, паметен телефон, КОМПЈУТЕР, PDA, PDP и LCD, копир итн. занитвам, алатки за сечење и сите видови прецизни делови. ЕМИ заштитен, го задржува електромагнетниот бран away.No оксидација, антистатика, анти ултравиолетова светлина, топлинска изолација, силна адсорпција.Водоотпорен, ладен и отпорен на топлина. Месинг листот главно се користи за занитување,алати за сечење и сите видови прецизни делови, Разменувачи, цевки за правење хартија, машини, Електрична енергија Дете parts.Name : Бакар појас материјал : Т2 Бакар Лист Категорија : Електролитски чист бакар серија состојки : Бакар CU Ag : 99.90 Спроводливост qu 56ms/m Tensile јачина Mpa=295longation : ( % ) qu 3rockwell цврстина : (HRF) € 65 Material својства : топла температура на обработка е 750-830 степен ;температурата на жарење е 600-700 степени;Температурата На Жарење На Ниска Температура за Елиминирање На Внатрешниот Стрес е 260-270 степени .Карактеристики : листот главно се користи за занитување,алатки за сечење и сите видови прецизни делови.

Особините