.

НОВИЦА Археолошки Керамички Календар За Доаѓање, Беж, Ацтечки Календар во Беж'

НОВИЦА Археолошки Керамички Календар За Доаѓање, Беж, Ацтечки Календар во Беж'

DEN 816.96

Стока
Достапно е за нарачката

Големина : 1" Х х 13 " Дијам Автентично : оригинален производ ЗА саемска трговија ВО НОВИЦА во соработка со Националната Географска. Сертифициран : доаѓа со официјална Картичка ЗА Приказна ЗА НОВИЦА со која се потврдува квалитетот и автентичноста. Исклучителен Занаетчиски Квалитет Од Ангел Церон - направен со грижа да биде ценет во годините што доаѓаат. Информации За Производот : Керамика. Ова дело е потпишано со името на уметникот. Ова парче е дизајнирано да биде прикажано на ѕидот. Ова парче е намерно завршено со техники кои му даваат стар, антички изглед. Создавањето на ова парче следи долга традиција на керамичка изработка, користејќи техники кои се зачувани со генерации. Оваа ѕидна скулптура е наменета само за внатрешна употреба. Не е отпорен на временски услови. Заминување од нормална слика, ова парче може да се искористи за да се додаде забавен и уникатен акцент во секоја просторија.

Особините