.

30 парчиња Универзална дијамантска вежба бит -бит постави ротациони алатки 40 решетки

30 парчиња Универзална дијамантска вежба бит -бит постави ротациони алатки 40 решетки

DEN 0.67

Стока
Достапно е за нарачката

30 парчиња сет Големина на Шанк 1/8 "и 1/32" -3/16 "Дијаметар на главата. Одлично за работа w/керамика, камен, стакло, плочка, дрво, фиберглас, сите природни материјали и повеќе! Компактен случај. Одлично за работа w/ керамика, камен, стакло, плочка, дрво, фиберглас, сите природни материјали и повеќе!. Доаѓа во здрав компактен случај. Сетот за универзални дијаманти со дијаманти од 30 парчиња е идеален додаток за вашата алатка за ротари или рачна ротациона алатка. Секој сет доаѓа со 30 висококвалитетни глави со дијаманти во разновидни големини и форми. Овие burrs можат да се користат за отстранување на среден материјал со резба, гравирање, мелење и пескарење. Секоја бур има 1/8 "Шанк и 40 решетки, со здрав компактен случај за лесен транспорт и складирање додека не се во употреба. Овие се одлични за работа со керамика, камен, стакло, плочка, дрво, фиберглас, сите природни материјали и повеќе.

Особините