.

Бакарен лим Yiwango фолија од бакарен лим метал месинг Cu фолија, бакарна лента, бакарна ролна одлична за машини за гребење, месинг плоча бакарни чаршафи

Бакарен лим Yiwango фолија од бакарен лим метал месинг Cu фолија, бакарна лента, бакарна ролна одлична за машини за гребење, месинг плоча

DEN 1239.20

Стока
Достапно е за нарачката

100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород. Висока чистота, добра организација. Одлично за заварување и ласкање. Издржлив во употреба. Флексибилна, одлична густина, топлинска спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за спроводливо, термичко и заварување. Непорна, трахома, лабава. Електрична висока ерозија на точноста на површината, процесот на третман на топлина, електродата немаше насока. Широко користени во DIY проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина. Може да се намали во различни форми по потреба. Исклучено за играње фино, добар термички канал, обработливост, еластичност и отпорност на временски услови. Добра електрична спроводливост, термичка спроводливост и обработливост, заварување и бришење. Спецификација : Големина на производот (W x L) : 7.4inch/200mmx1mthickness : 0.03mm, 0,05ммматеријал : Методи за обработка на бакар : ласерска машина, CNC компјутерски гонг, машина за гравирање, гравирање машина , Карактеристики на машината за мелење : Карактеристики на производот : добри механички својства, бенигна топла пластичност , голема јачина, добра пластичност, добра заварување, употреба : широк спектар на употреба, како што се ремени за резервоарот, водоснабдување и дренажни цевки, медали, serpentine Цевки, комплексни мали производи, ракотворби, хардверски делови, музички инструменти, итн.

Особините

Product size( W x L):
7.9inchx39.4inch/200mmx1m
Thickness:
0.03mm,0.05mm
Material:
Copper
Processing methods:
Laser machine, CNC computer gong, engraving machine, milling machine
Characteristics:
Product features:
Good mechanical properties, benign hot plasticity, high strength, good plasticity, good weldability,
Uses:
A wide range of uses, such as water tank belts, water supply and drainage pipes,medals,bellows, serpentine pipes, complex small products,handicrafts, hardware parts, musical instruments,etc.
Package Included:
1 x Copper Roll:
If you have any questions when using, please feel free to contact us by message. :