.

КАРБИД Мелење МАШИНА СП200 СП300 СП400 ПЦ9030 НЦ3020 НЦ3030 Карбид Жлеб Вметнете Цпу Вртење Вметнете Струг Алатка: 10 ПАРЧИЊА)

КАРБИД Мелење МАШИНА СП200 СП300 СП400 ПЦ9030 НЦ3020 НЦ3030 Карбид Жлеб Вметнете Цпу Вртење Вметнете Струг Алатка: 10 ПАРЧИЊА)

DEN 201.60

Стока
Достапно е за нарачката

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со голема цврстина и голема брзина Висока јачина на зафат, силна отпорност на удар, очигледна предност на брзината при големи кастри и обработка. Одржувајте тесни толеранции, неспоредливи перформанси. Практични и разновидни средини за обработка, дури и во многу валкани средини како леано железо имаат добри карактеристики. Додатоците имаат добра ригидност и долг работен век, што ја намалува цената на алатката на корисникот. Машината за мелење е погодна за странично мелење, крајно мелење, завршна обработка итн. Погоден за јаглероден челик, мек легиран челик, челик за умирање, челик за алат, леано железо, титаниум, алуминиум итн.Висока јачина на зафат, силна отпорност на удар, очигледна предност на брзината при големи кастри и обработка одржувајте тесни толеранции, неспоредливи перформанси практични и разновидни средини за обработка, дури и во многу валкани средини како леано железо имаат добри карактеристикидодатоците имаат добра ригидност и долг работен век, што ја намалува цената на алатката на корисникот.

Особините