.

Гумен лист, EPDM, гума ширина 12 во, гума должина 12 in, гумена дебелина 1/2 in, 60A, обична поддршка

Гумен лист, EPDM, гума ширина 12 во, гума должина 12 in, гумена дебелина 1/2 in, 60A, обична поддршка

DEN 425.60

Стока
Достапно е за нарачката

Висок квалитет : EPDM гума е цврста црна и мазна од обете страни со одлична издржливост и јачина Издржливост : Нашиот EPDM ќе остане силен во широк спектар на температури и под многу услови. Повеќенаменски : EPDM е целосно отпорност на озон, одржува одлична флексибилност на ниска температура. Има одлична хемиска отпорност, електрични и динамични својства, извонредно издолжување и отпорност на солза. Овој материјал не треба да се користи таму каде што е присутно масло. Разновидни апликации : Нашиот EPDM е одличен на апликации на отворено, како што се соголување на времето, подлошки за браник, заштита на опрема, обвивка за чиста, подлошки за монтирање, изолација, ленти за абење и мавтање со општа намена. Лесен за употреба : Овој материјал е лесен за употреба и пресечен доколку е потребно. Гумен лист, EPDM, ширина на гума 12 во, гума должина 12 во, гума дебелина 1/2 во, 60А, обична поддршка.

Особините