.

Баошишан Електрична Ткаенина Ротациона Машина За Сечење Брзина Прилагодливи ножици 100мм/4инч Тркалезно Сечило 27мм/1,06 Инчи Дебелина Машина За Сечење За Повеќеслојн

Баошишан Електрична Ткаенина Ротациона Машина За Сечење Брзина Прилагодливи ножици 100мм/4инч Тркалезно Сечило 27мм/1,06 Инчи Дебелина Машина За

DEN 1.00

Стока
Достапно е за нарачката

Погоден за ткаенина, кожа, облека, тенок тепих и така натаму ЗАВРШЕТЕ 100 + ТКАЕНИНА ЗА 5 МИНУТИ - нашите електрични ножици имаат моќни мотори и остри сечила, кои можат да исечат тешки ткаенини од 10-20 слоеви (27мм/1,06 инчи) одеднаш. Претворање на неколку часа работа во прашање на минути особено ако треба да исечете многу ткаенина, како што се памук, кожа, волна, свила, хемиски влакна, густ тепих итн. ИСЕЧЕТЕ ПОВЕЌЕСЛОЈНИ САКА ПУТЕР-постојат три ролки под основата, така што само треба нежно да го притиснете за да трчате во насоката што ви треба без да земате многу сила. 5 брзини за прилагодување на брзината ви помагаат да пресечете повеќе слоеви како путер, без оглед на линиите или кривините за сечење. За тоа како да обезбедите права линија, ви препорачуваме да користите креда или други маркери за да нацртате права линија пред сечењето. НЕМА ПОВЕЌЕ БОЛКА ВО РАЦЕТЕ или ГРБОТ - само тешка како шише вода, може да се подигне со едната рака, многу удобност на рацете и зглобовите за време на употребата. Не треба да го кревате тешко за да го одржувате во работна состојба, мазниот валјак ви овозможува само малку да го турнете напред, може да стои самостојно потпирајќи се на долната платформа.

Особините