.

Јумфлан Чешли За Опашка Од Стаорци, Чешли За Разделба За Плетенка На Косата, Најлонски Чешел За Коса Чешел Со Нерѓосувачки Челик Опашка За Пресек, Разделба И Стилиз?

Јумфлан Чешли За Опашка Од Стаорци, Чешли За Разделба За Плетенка На Косата, Најлонски Чешел За Коса Чешел Со Нерѓосувачки Челик

DEN 0.33

Стока
Достапно е за нарачката

Чешел за опашка од стаорец е специјално обликуван предмет за стилизирање на косата со чешел на едниот крај и алатка за пресекување на другиот Алатката за пресекување изгледа како опашка на стаорец што е исправена, па оттука и името. Првенствено се користи за пресекување, разделба и стилизирање на косата. Главниот дел од оваа алатка за фризура е чешел со многу фини заби со малку простор помеѓу забите. За разлика од другите чешли, кои немаат рачка или права рачка, крајот на овој тип е тенок и доаѓа до точка на дното. Една од најпопуларните употреби на чешел за разделба е неговата способност прецизно да ја пресече косата. Крајот на чешелот може да се користи за одвојување и извлекување на делови од косата, што го олеснува сушењето и стилизирањето. Материјал : овој чешел за опашка Од стаорец е изработен од нерѓосувачки челик, а забниот дел е изработен од висококвалитетен најлон, без статички и издржлив. Големина : чешел за коса мери 8,6 инчи х 1,1 инчи, лесен и удобен. Апликација : чешлите за опашка за стаорци за стилист за коса се флексибилни, нема лесно да се скршат или да излезат од форма за време на нормална употреба, широко се користат дома или во салони.

Особините