.

Стедлер Фимо Професионална Кукла Уметност Глина, 3-Унца, Камео Нетранспарентно

Стедлер Фимо Професионална Кукла Уметност Глина, 3-Унца, Камео Нетранспарентно

DEN 1.00

Стока
Достапно е за нарачката

Месете ја формата и печете Чистите пигменти нудат точни резултати од мешањето и обезбедуваат исклучителна димензионална стабилност со што се овозможуваат софистицирани техники. Стедлер-фимо професионална кукла уметност глина. Месете ја формата и печете. професионалните корисници го ценат високиот квалитет на оваа одамна воспоставена глина за моделирање. Чистите пигменти нудат точни резултати од мешањето и обезбедуваат исклучителна димензионална стабилност со што се овозможуваат софистицирани техники. Овој пакет содржи 3oz глина. Доаѓа во различни бои. Секој продаден одделно. Во согласност СО АСТМ д 4236.

Особините